Langkau ke kandungan utama
Blog

Cara terpantas untuk farm syiling dalam Brawl Stars: Laluan perkembangan lengkap

Ketahui cara terpantas untuk farm syiling dalam Brawl Stars. Ketahui bagaimana pemansuhan Mastery mempengaruhi perkembangan emas, kos syiling dari Power 1 hingga 11, dan rutin terbaik.

Urdi doUrdi doTerakhir dikemas kini: 2026-09-23

Cara terpantas untuk farm syiling dalam Brawl Stars menggabungkan kemenangan Starr Drop harian, mengumpulkan XP Doubler semasa acara Coin Shower untuk mengutip sehingga 5,600 Syiling daripada XP harian, melengkapkan tiket kelab Mega Pig bulanan untuk mendapatkan sehingga 508 Syiling dan 20 Starr Drop, serta mendaki Trophy Road dan Records di mana Supercell telah mengagihkan semula 230,500 Syiling daripada trek Mastery yang telah dimansuhkan.

Peralihan dalam kaedah farm: Mengapa Brawler Mastery tidak lagi wujud

Panduan lama sering mengesyorkan grinding Mastery Gangsa I pada karakter trofi rendah untuk mendapatkan emas dengan cepat. Nasihat itu kini sudah lapuk sepenuhnya. Supercell telah memansuhkan sistem Brawler Mastery secara rasmi dan membuang trek mastery khusus karakter sepenuhnya.

Antara muka ganjaran pencapaian Trophy Road Brawl Stars

Bagi kesemua 92 Brawler dalam senarai, trek Mastery lama mengandungi sejumlah 230,500 Syiling secara kolektif. Bagi mengelakkan pemain berasa terpaksa melakukan grinding bagi setiap karakter secara samarata, Supercell memindahkan sumber tersebut secara terus ke trek perkembangan sejagat seperti yang didokumenkan dalam pengumuman pengimbangan semula ekonomi mereka:

  • Mata wang langsung Trophy Road: 100,400 Syiling telah dipindahkan terus ke Trophy Road, yang kini berlanjutan sehingga 100k trofi.
  • Drop Trophy Road: 58,514 Syiling telah ditukar kepada Starr Drop Trophy Road.
  • Sistem pencapaian Records: 80,364 Syiling telah diperuntukkan ke dalam sistem Records dalam bentuk Starr Drop.

Peralihan struktur ini memberikan keuntungan bersih keseluruhan sebanyak 8,778 Syiling kepada perkembangan pemain percuma (free-to-play) berbanding format Mastery lama. Grinding Brawler individu untuk mencapai sasaran mastery sudah tiada; kitaran pengumpulan utama anda kini tertumpu pada menaikkan trofi seluruh akaun, bermain aktif setiap hari, dan melengkapkan pencapaian dalam Records.

Lihat Lagi

Rutin harian dan mingguan untuk farm syiling

Memaksimumkan pendapatan syiling anda memerlukan perancangan aktiviti berasaskan pencetus ganjaran harian dan bukannya grinding berterusan tanpa henti pada bar XP yang kosong.

+-------------------------------------------------------------+
|                 KITARAN GANJARAN HARIAN & MINGGUAN          |
|                                                             |
|  1. Starr Drop Harian    --> Tebus 3 drop melalui menang    |
|  2. Had XP Harian        --> Habiskan kuota menerusi misi   |
|  3. Acara Coin Shower    --> Gandakan XP Doubler (ke 5,600) |
|  4. Mega Pig Bulanan     --> 15 Tiket / 200 Kemenangan Kelab|
|  5. Sasaran Trofi        --> Tolak hingga 100k Trophy Road  |
+-------------------------------------------------------------+

1. Selesaikan ambang Starr Drop harian

Log masuk harian secara konsisten kekal sebagai asas perkembangan. Penanda aras ekonomi Supercell menilai purata pulangan jangkaan bagi satu Random Starr Drop standard sebanyak 66.11 Syiling. Memenangi perlawanan untuk mengumpul Starr Drop harian anda secara konsisten menukar masa bermain menjadi syiling emas dan pertukaran item dari semasa ke semasa.

2. Rancang masa perlawanan anda mengikut acara Coin Shower

XP perlawanan standard memberikan perkembangan sederhana, tetapi acara Coin Shower masa terhad mengubah ekonomi permainan secara mendadak. Semasa Coin Shower aktif, XP harian ditukar terus kepada emas, menghasilkan sehingga 5,600 Syiling daripada kuota XP harian mengikut data perkembangan di TOPUPlive.

Jika anda mempunyai XP Doubler, simpannya untuk tempoh ini. Menggandakan XP anda semasa Coin Shower sedang aktif mempercepatkan penyelesaian misi dan kenaikan pangkat karakter, memindahkan hasil perlawanan terus ke simpanan syiling anda.

3. Gunakan tiket kelab Mega Pig bulanan

Penyertaan kelab adalah satu kemestian untuk mengumpul syiling. Acara hujung minggu Mega Pig bulanan dibuka sebaik sahaja akaun mencapai 400 trofi. Setiap pemain menerima 15 tiket untuk menyumbang kemenangan ke arah sasaran bersama kelab, seperti yang digariskan oleh Tierslist.

Mencapai sasaran akhir iaitu 200 kemenangan kolektif kelab memberikan: * Sehingga 508 Syiling terus * 20 Starr Drop * 201 Power Point * 101 Bling

Memandangkan 20 Starr Drop mempunyai potensi penukaran yang tinggi—dan satu Legendary Starr Drop mempunyai nilai purata rasmi sebanyak 1,358.7 Syiling di bawah pengiraan ganjaran Supercell—menghabiskan kesemua 15 tiket bersama kelab yang aktif memberikan pulangan bulanan yang lumayan.

Ganjaran acara Mega Pig dan Starr Drop Brawl Stars

Kos syiling merentasi peningkatan kuasa dan naik taraf

Kekurangan syiling jarang berlaku kerana permainan ini memberikan terlalu sedikit emas. Ia berlaku kerana menaikkan Power Level dan membeli naik taraf tahap tinggi menghabiskan beribu-ribu Syiling dalam sekelip mata.

Sasaran PerkembanganKos SyilingKesan MekanikalSumber
Power Level 1 ke 9~1,875 SyilingMembuka statistik asas dan slot Gadget Power 7TOPUPlive
Power Level 9 ke 10890 SyilingMembuka slot Gear dan peningkatan statistik asasTOPUPlive
Power Level 10 ke 111,875 SyilingMembuka slot Gear terakhir dan kelayakan HyperchargeTOPUPlive
Tahap 1 ke 11 (Tahap Sahaja)~4,640 SyilingKos naik tahap sahaja tidak termasuk pembelian kebolehanTOPUPlive
Pembelian Gadget1,000 SyilingKebolehan aktif yang dibuka pada Power Level 7BoostRoom
Pembelian Star Power2,000 SyilingKebolehan pasif yang dibuka pada Power Level 9BoostRoom
Pembelian Hypercharge5,000 SyilingPeningkatan tempur fasa akhir yang dibuka pada Power Level 11BoostRoom
Cabutan Claw Machine Buffie1,000 Syiling (+ 2,000 PP)Naik taraf kekal untuk Gadget, Star Power, atau HyperchargeSupercell
Jumlah Kos untuk Memaksimumkan 1 Brawler13,000 – 15,000 SyilingMerangkumi Power 1-11, Gadget, Star Power, Gear, dan HyperchargeBoostRoom

Menaik taraf tahap sahaja memerlukan kira-kira 4,640 Syiling untuk meningkat dari Power 1 ke Power 11. Walau bagaimanapun, membeli satu Hypercharge memerlukan 5,000 Syiling—lebih banyak daripada gabungan semua naik taraf tahap. Penambahan Gadget, Star Power, Gear, dan pilihan Claw Machine Buffie meningkatkan kos sebenar untuk memaksimumkan satu karakter kepada antara 13,000 dan 15,000 Syiling.

Butang buka kunci Hypercharge Brawl Stars menunjukkan keperluan syiling

Disiplin perbelanjaan: Peraturan skuad teras

Untuk membina akaun yang stabil tanpa kehabisan emas, anda mesti mengelak daripada menaikkan tahap setiap Brawler dalam koleksi anda secara sama rata. Analisis oleh BoostRoom menekankan bahawa membahagikan sumber secara samarata kepada puluhan karakter yang dibuka akan menyebabkan kekurangan syiling serta-merta.

Sebaliknya, hadkan pelaburan utama anda kepada skuad teras kompetitif sebanyak 8 hingga 12 Brawler yang merangkumi arketip kompetitif penting (tank, sniper, assassin, dan controller):

  1. Berhenti di Power 7 untuk Brawler sekunder: Power Level 7 menelan kos di bawah ~1,875 Syiling dan membuka slot Gadget (1,000 Syiling). Ini menjadikan Brawler tersebut berfungsi untuk perlawanan Trophy Road biasa dan misi harian tanpa menghabiskan simpanan utama anda.
  2. Kekalkan di Power 9 untuk pilihan mod kompetitif (ranked): Mencapai Power 9 membuka slot Star Power (2,000 Syiling). Power Level 9 ialah ambang asas untuk kestabilan kompetitif sebelum memasuki peringkat akhir yang mahal.
  3. Simpan Power 11 dan Hypercharge untuk Brawler 'carry' sebenar: Jangan belanjakan 1,875 Syiling untuk Level 11 dan 5,000 Syiling untuk Hypercharge melainkan Brawler tersebut merupakan watak utama anda. Anda boleh memaksimumkan sepenuhnya satu Brawler dengan Hypercharge, atau menaikkan kira-kira tiga Brawler ke Power 9 dengan perbelanjaan syiling yang sama.
  4. Nilaikan cabutan Claw Machine Buffie dengan teliti: Setiap cabutan daripada Claw Machine memerlukan 1,000 Syiling bersama 2,000 Power Point untuk menaik taraf kebolehan sedia ada seperti yang didokumenkan oleh Supercell. Elakkan daripada membuat cabutan sehingga skuad teras anda mempunyai Star Power dan Hypercharge penting yang diperlukan.

Pemain yang ingin mempercepatkan akses kepada perkembangan bermusim boleh meneroka Brawl Stars Gems, yang berfungsi sebagai mata wang utama untuk membuka Brawler, membeli Starr Drop, atau mendapatkan skin kosmetik.

Soalan lazim

Berapakah jumlah keseluruhan Syiling yang diperlukan untuk memaksimumkan Brawler sepenuhnya?

Memaksimumkan satu Brawler dari Power 1 ke Power 11 bersama Gadget, Star Power, Gear, dan Hypercharge menelan kos antara 13,000 dan 15,000 Syiling. Tahap asas sahaja memerlukan kira-kira 4,640 Syiling, manakala Hypercharge memerlukan 5,000 Syiling tetap.

Bolehkah anda masih farm Syiling melalui Brawler Mastery?

Tidak. Supercell telah memansuhkan sistem Mastery dan memindahkan 230,500 Syiling tersebut ke Trophy Road (dilanjutkan sehingga 100k trofi) dan sistem Records melalui ganjaran emas langsung dan Starr Drop.

Berapakah Syiling yang diberikan oleh Mega Pig yang diselesaikan sepenuhnya?

Apabila sesebuah kelab mencapai sasaran akhir sebanyak 200 kemenangan merentasi tiket ahlinya, setiap pemain yang mengambil bahagian memperoleh sehingga 508 Syiling, 20 Starr Drop, 201 Power Point, dan 101 Bling.

Apakah yang menjadikan acara Coin Shower sangat berharga?

Semasa Coin Shower, XP perlawanan harian anda ditukar secara langsung kepada emas. Ini membolehkan anda mengutip sehingga 5,600 Syiling daripada had XP harian standard anda, yang boleh dipercepatkan lagi dengan menggandingkan acara tersebut dengan XP Doubler.

Comments

Lihat Semua →